Nápis nápovědy

Vytvořit uživatele

Tato stránka slouží k vytvoření nového objektu uživatele služby eDirectory. Informace lze zadat ručně, nebo je lze zkopírovat ze šablony či jiného objektu Uživatel ve stromu. (Chcete-li použít šablonu, posuňte zobrazení dolů k textovému poli Kopírovat ze šablony nebo objektu uživatele a vyberte šablonu.)

Heslo

Vyberte jednu ze dvou možností:

Jednoduché heslo

Jednoduché heslo je vyžadováno pro nativní přístup k souborům v systémech Windows a Macintosh pomocí protokolů CIFS a AFP. Jednoduché heslo není vyžadováno pro standardní přístup eDirectory. Funkce univerzálního hesla má přednost před jednoduchým heslem. Pokud zapnete funkci univerzálního hesla, jednoduché heslo není vyžadováno.

Další informace o funkci univerzálního hesla naleznete v dokumentaci k systému NetWare 6.5.

Kopírovat ze šablony nebo objektu uživatele

Kopíruje atributy ze šablony uživatele, kterou jste vytvořili.

Vytvořit domovský adresář

Týká se pouze svazků s podporou serverů NCP.

Pokud máte přidělena dostatečná práva eDirectory, můžete vytvořit pro nový objekt uživatele domovský adresář. Chcete-li tuto akci provést, zadejte cestu k umístění, ve kterém chcete vytvořit domovský adresář uživatele.

Musíte zadat platnou existující cestu k adresáři.

Vytvoří se adresář, který jste do pole cesty zadali jako poslední. Všechny ostatní adresáře uvedené v cestě již musí existovat. Pokud například zadáte cestu firma/home/jnovak, adresáře „firma“ a „home“ již musí existovat. Jediným adresářem, který se vytvoří, je adresář „jnovak“.

Další informace o ochranných známkách společnosti NetIQ naleznete na adrese http://www.netiq.com/company/legal/.